Šiltnamio takelis, ką privalu žinoti?

Viena iš populiariausių daržininkystės sričių - šiltnamyje auginami augalai ir daržovės. Prieš įsirengiant šiltnamį, pirmiausiai galvojame apie jo dydį bei dangą, vietą, žemių kokybę, laistymo sistemą ir augalus. Tačiau ne mažiau svarbu pasirūpinti tinkamu lysvių išmatavimu bei patogiu priėjimu - šiltnamio takelių suformavimu. Patogus ir tinkamai įrengtas šiltnamio takelis suteikia šiai augalų oazei tvarkos ir švaros pojūtį, neišsipurviname avalynės, galime lengvai pasiekti augalus ir daržoves bei netgi lengvai suformuojame lysves. 

Mūsų siūlomas šiltnamio takelis 

Šiltnamio takelis

Siltnamio takelis

Kokio pločio turėtų būti takelis patogiam priėjimui prie augalų? Priklausomai nuo šiltnamio dydžio bei jo išplanavimo, standartiškai galima įsirengti 20-50 cm pločio takelį. Toks plotis patogus tiek prieiti prie augalų, tiek darbuotis naudojant įvairius įrankius žemės purenimui ar augalų priežiūrai. Šiltnamio takelis paprastai būna įrengiamas žemesniame lygyje nei lysvės. Svarbiausias ir bene pagrindinis to paaiškinimas - patogus perteklinio vandens nutekėjimas.

Kokias medžiagas naudoti, įrengiant (tiesiant) takelius šiltnamyje?

Pasirinkimų šiltnamio takelio įrengimui yra daug bei įvairių: pagal galimybes, kitų patarimus ar rinkoje esančias naujoves. Pats pigiausias, tačiau vėliau daugiau darbo reikalaujantis metodas - tų pačių, šiltnamyje naudojamų žemių panaudojimas takeliui įrengti. Vis dėlto, tokiu būdu suformuotas takelis reikalauja daugiau priežiūros: laikui bėgant suformuoto takelio ir lysvių lygiai susivienodina, kas apsunkina vandens patekimą bei pasiskirstymą ant augalų. Be to, esant palankiam klimatui, gerai auga ir veši ne tik augalai, bet ir piktžolės. Tad daug laiko sugaištama tokio takelio ravėjimui, priežiūrai ir tvarkymui. Gan populiarus šiltnamio takelio formavimo metodas - medinių lentų naudojimas. Jis nėra brangus finansiniu požiūriu, tačiau taip pat nėra ilgalaikis, atima drėgmę iš augalų, sukuria terpę veistis parazitams, todėl ilgainiui gali suteikti daugiau žalos nei naudos.

Šiuo metu rinkoje siūlomas paprastas, patogus ir tvarkingas šiltnamio takelio formavimo būdas – plastikinis šiltnamio takelis. Tai idealus pasirinkimas tiems, kurie nenori kasmet sukti galvos, ką gi daryti, kad takelis būtų patogus naudoti ir ilgalaikis. Plastikiniai takeliai tinkami naudoti ne tik šiltnamiuose, bet ir atviroje lauko erdvėje. 

Plastikinių takelių privalumai

Šiltnamio takas

 • Patogus priėjimas prie augalų;
 • Švaros ir tvarkos palaikymas;
 • Idealių formų lysvių formavimas;
 • Neatima vandens bei drėgmės iš augalų, nes nesugeria vandens;
 • Yra lengvai ir nesudėtingai įrengiamas;
 • Netrūkinėja ir neskilinėja;
 • Neleidžia veistis parazitams;
 • Patogus vaikščioti tiek su avalyne, tiek basomis;
 • Patogi sujungimo sistema tarp detalių;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Estetinis patrauklumas;
 • Lengvas išmontavimas ar lysvių formų pakeitimas esant reikalui;
 • Daugkartinis panaudojimas.

Pagal charakteristikas plastikiniai sodo takeliai gali būti dviejų rūšių: su dviem arba vienu kraštu. Kiekvienas pirkėjas gali pasirinkti sau tinkamą pagal individualų poreikį bei šiltnamio konfigūraciją.

Šiltnamio takelio kaina

Jeigu planuojate įsirengti plastikinį šiltnamio takelį, kreipkitės į „Plasto“ specialistus - pasiūlysime racionalų ir tinkamą sprendimą jūsų šiltnamio įrengimo užbaigimui. Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais (+37067457838) arba parašykite mums elektroninį laišką (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), išdėstydami savo norus. Kiekvienas takelis gali būti reikiamo ilgio, kadangi yra sujungiamas iš atskirų jungiamųjų dalių. Mums tereikia žinoti jūsų šiltnamio dydį ir galėsime apskaičiuoti tikslią jūsų takelio kainą. Perkant didesnį kiekį plastikinių takelių, taikoma palanki nuolaidų sistema. Plastikinių šiltnamio takelių kaina gali svyruoti, o žinodami jūsų poreikius apskaičiuosime ir nudžiuginsime jus savo kokybiškais sodo bei daržo produktais.

APIE MUS

UAB "Plastas" - įmonė, prekiaujanti plastikiniais gaminiais namų ūkiams, ūkininkams, sodininkams, viešosioms ir komercinėms erdvėms tvarkyti. Plastikinės tvoros, terasos lentos, suoliukai, plokštės, stulpeliai, takeliai, vejos borteliai, dangos.

NAUJIENOS

Planuojame atnaujinti asortimentą. Sekite naujienas!

REKVIZITAI

UAB "Plastas"
Įmonės kodas: 303160080
PVM kodas: LT100008593019
Registro tvarkytojas: VĮ Registrų centro Kauno filialas
Sąsk. nr. LT834010051001789716

KONTAKTAI

Telefonas: +370 67457838
El.paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Darbo laikas: I - V 8.00-17.00 val.